تبلیغات
کاوشگر چینی در نیمه پنهان ماه
ارسال در: 1394/10/26-09:15
چین قصد دارد با پرتاب یک کاوشگر در سال ۲۰۱۸، برای اولین بار نیمه پنهان ماه را مطالعه کند.

چین قصد دارد با پرتاب یک کاوشگر در سال ۲۰۱۸، برای اولین بار نیمه پنهان ماه را مطالعه کند.این بخشی از مرحله دوم "برنامه اکتشاف ماه" چین است که در سال ۲۰۰۷ با نقشه‌برداری سه بعدی از ماه اولین مرحله آن به اجرا در آمد.مرحله قبلی تقریبا دو سال پیش با پرتاب موشک لانگ مارچ، کاوشگر چَنگ‌ای-۳ (الهه ماه در فرنگ چینی) و ماه‌نورد "خرگوش یشمی" به پایان رسید.

در مرحله جدید، چین اقدامی بی‌سابقه انجام خواهد داد: فرود بر نیمه پنهان ماه و کاوش آن به ویژه از نظر زمین‌شناسی.لیو جی‌ژونگ رییس اکتشافات ماه چین می‌گوید این کشور با کاوش در نیمه پنهان ماه جایگاه خود را از یک دنباله‌رو در اکتشافات فضایی به پیش‌رو تغییر خواهد داد.نیمه پنهان ماه به هیچ وجه از زمین قابل رویت نیست و پوسته آن ضخیم‌تر از نیمه پیدای آن است.چین قصد دارد در سال ۲۰۱۴ با پرتاب کاوشگر چنگ‌ای-۴ این مرحله را آغاز کند. چنگ چهار مشابه چنگ‌ای-۳ است اما می‌تواند محموله سنگین‌تری را حمل کند.چین برنامه فضایی را به اولویتی ملی تبدیل کرده و قصد دارد خود را به عنوان یک قدرت فضایی تثبیت کند. این کشور تاکید دارد که برنامه‌های فضایی آن کاملا صلح‌آمیز هستند.

با اوجود این وزارت دفاع آمریکا با اشاره به افزایش قابلیت‌های فضایی چین، اظهار نگرانی کرده که برنامه‌های فضایی این کشور با این هدف دنبال می‌شوند که در صورت بروز بحران، چین بتواند کشورهای دیگر را از استفاده از امکانات فضایی‌شان محروم کند.چین سال گذشته اعلام کرده بود که به شرکت‌های خصوصی امکان خواهد داد تا در پروژه‌های فضایی این کشور مشارکت کنند تا به این ترتیب بتواند امکانات تکنولوژی خود را توسعه دهد.تاکنون برنامه‌های فضایی چین را شرکت‌های دولتی این کشور اجرا کرده‌اند.چین سال گذشته از کشورهای دیگر هم دعوت کرده بود تا در برنامه‌های فضایی آن مشارکت کنند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2016 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت  فروش قطعات الکترونیک وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق پروژه های کنترل و مانیتورینگکنترلر دما - تولید و طراحی پروژه های الکترونیکی - تولید بردهای الکترونیکی کنترل از راه دور gsm gprs - سیستم دزدگیر و ردیابی گلخانه و خودرو - کنترل کننده روشنایی ساختمان - کنترلر دما - برد رله PLC- نمایشگر دما فروشگاه دوربین دیجیتال کانن نیکون اصفهان خرید و فروش قطعات الکترونیک دست دوم  بازار دست دوم قطعات برق و الکترونیک .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور  فروش تلسکوپ Meade فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

عضویت در کانال تگرام آسمان پارس Parssky.com
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید