تبلیغات
شانس برخورداری زمین از حیات 82 درصد است
ارسال در: 1394/11/20-15:22
محاسبات جدیدی که برای ارزیابی سکونت‌پذیر بودن سیارات فراخورشیدی طراحی شده، نشان داده است که زمین 82 درصد شانس برخورداری از حیات دارد.

محاسبات جدیدی که برای ارزیابی سکونت‌پذیر بودن سیارات فراخورشیدی طراحی شده، نشان داده است که زمین 82 درصد شانس برخورداری از حیات دارد.

 اگرچه با توجه به این که اشکالی از حیات حداقل چهار میلیارد سال پیش روی زمین وجود داشته‌اند، این گزارش تا حدی شگفت‌انگیز است و دستاورد مهمی محسوب می‌شود.

شاخص سکونت‌پذیری توسط محققان آزمایشگاه سیاره‌های مجازی در دانشگاه واشنگتن برای کمک به دانشمندان در اولویت‌بندی جست‌وجو برای حیات در سیارات فراخورشیدی طراحی شده است.

این محاسبه عوامل متعددی مانند خاک سیاره، این که فشار جوی آن اجازه حضور آب مایع را در سطح می‌دهد و فاصله آن از ستاره میزبان را در نظر می‌گیرد.

اگر زمین از فاصله صدها هزاران سال نوری توسط فضانوردان بیگانه مشاهده می‌شد، ممکن بود بیش از اندازه به ستاره میزبانش یعنی خورشید، نزدیک تصور می‌شد که از حیات برخوردار باشد.

هدف این مقاله آن است که نشان دهد منابع را باید به جست‌وجو برای یک سیاره دوردست با امتیاز بالاتر شاخص سکونت‌پذیری اختصاص داد تا سیاره‌ای که شبیه به دوقلوی زمین است.

اگرچه زمین در منطقه قابل سکونت یا گلدیلاکس (Goldilocks) قرار داشته و در فاصله‌ای نه زیاد دور و نه زیاد نزدیک از خورشید است، اما قرار دادن پایه بحث بر این که سیاره ما از منظر سیارات دیگر دارای شانس کمی برای حیات است، بسیار پرمخاطره است.

این مقاله در مجله Astrophysics منتشر شده است.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2016 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت  فروش قطعات الکترونیک وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق پروژه های کنترل و مانیتورینگکنترلر دما - تولید و طراحی پروژه های الکترونیکی - تولید بردهای الکترونیکی کنترل از راه دور gsm gprs - سیستم دزدگیر و ردیابی گلخانه و خودرو - کنترل کننده روشنایی ساختمان - کنترلر دما - برد رله PLC- نمایشگر دما فروشگاه دوربین دیجیتال کانن نیکون اصفهان خرید و فروش قطعات الکترونیک دست دوم  بازار دست دوم قطعات برق و الکترونیک .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور  فروش تلسکوپ Meade فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

عضویت در کانال تگرام آسمان پارس Parssky.com
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید